Ugrás tartalomra

Kép

Rekumbens - avagy fekve tekerés

• Lépj be és szólj hozzá
15006 hozzászólás a témában

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Akkor utólag egy képes beszámoló: http://indafoto.hu/s...osi_rekus_talal

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Még lehet készülődni: 15-18-a között rekus találkozó Tornyiszentmiklóson! Pestről 2, Debrecenből 3 nap alatt elérhető. A többség úgy is péntek estére ér oda.

peter1001

peter1001

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 291 hozzászólás
  • LakhelyDebrecen
Kösz a képeket,egy kis ízelítő ha már nem voltam.
A Tisza-tó körül a töltésen is keringett valaki szombaton, csak túl gyorsan elsuhant mellettem (pecáztam) és nem láttam rendesen.

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

http://indafoto.hu/s..._rekustalalkozo

• Pali kedveli ezt

Tibor_s_trike

Tibor_s_trike

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyMiskolc

Futás és bringa a Bükkben:

http://miskolcmarato...beszamolok.html

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Próbált már valaki delta trike-ot 28 collos kerekekkel?

Mostanában azon agyalok, hogy a deltában a 26-os kereket, 28-ra cserélem, akkor mennyivel fog jobban gurulni? 

Abból indulok, ki hogy a trekking 28-as kerékkel sokkal könnyebben halad, mint a 26-os kerekeken futó MTB. Tapdole nem oldható meg három ilyen nagy kerékkel.

Szombat és hétfő között gyere Karvára, 135 között csak találsz egyet, amit kipróbálhatsz. Bár tadpolon elég egy

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Mostanában azon agyalok, hogy a deltában a 26-os kereket, 28-ra cserélem, akkor mennyivel fog jobban gurulni? 

Abból indulok, ki hogy a trekking 28-as kerékkel sokkal könnyebben halad, mint a 26-os kerekeken futó MTB. Tapdole nem oldható meg három ilyen nagy kerékkel.

Szombat és hétfő között gyere Karvára, 135 között csak találsz egyet ami kipróbálhatsz.  Tadpolon elég egy nagy.

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Szombat és hétfő között gyere Karvára, 135 között csak találsz egyet ami kipróbálhatsz.  Tadpolon elég egy nagy.

• Pali kedveli ezt

Pali

Pali

frissen regisztrált

• fórumtag
  • Pip
  • 4 hozzászólás
  • LakhelyBonyhád

Attila

Attila

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 43 hozzászólás

Nekem is bejön a lengő, sőt városban sincs vele gondom, igaz nagyobb városban eddig csak kétszer voltam vele és a sok megállás-indulás nem reku barát.

Viszont most a lánc elkezdett hangoskodni mikor cseréltem le a patentszemen észrevettem, hogy a belseje rozsdás. Szétszedtem több helyen  is a láncot mindenhol rozsdás volt a belseje, a külseje meg tökk olajos. Pedig direkt lánckenő sprayval szoktam fújkálni és még ez sem hatol be a láncszemek közé. 

peter1001

peter1001

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 291 hozzászólás
  • LakhelyDebrecen
Országúton imádtam, fürge volt, mutatós és a térdem is jobban bírta a strapát mint akármelyik eddigi bringámon. A lábbal kormányzás rákényszerített vele a kímélőbb, pörgetős tekerésre. A városi evickélés viszont elég gáz volt vele.

Sinbiciklis

Sinbiciklis

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 394 hozzászólás
  • LakhelyGazdagrét

Ahogy elnézem a galériát, érdekes, hogy újabban megszűntek a lengőorrúak.

lompi

lompi

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 320 hozzászólás
  • Lakhelyseregélyes
Ide nemtudok hogymièrt az pasz írj a drlompi@gmail.comra
Ha reku akkor lompi bike
https://picasaweb.go...32689927/Rekuim>képek

kaaazeee

kaaazeee

frissen regisztrált

• fórumtag
  • Pip
  • 3 hozzászólás

Hát ha ez igylesz megoldva mint a rajzon hátsovillát lefogja fürèszelni a lánc tuti

Üdv, Mester!

Tudnál feltölteni pár képet a jó hátsó villa kialakításhoz? Sajnos nagyon sok régi kép már nem elérhető.

A héten rámszakadt egy csomó más meló, úgyhogy megrekedtem a reku tervezgetésben, pedig jó lenne minél hamarabb összedobni egyet. Ha nem laknál olyan messze, akkor nem is foglalkoznék a saját készítéssel.

lompi

lompi

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 320 hozzászólás
  • Lakhelyseregélyes
Hát ha ez igylesz megoldva mint a rajzon hátsovillát lefogja fürèszelni a lánc tuti
Ha reku akkor lompi bike
https://picasaweb.go...32689927/Rekuim>képek

peter1001

peter1001

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 291 hozzászólás
  • LakhelyDebrecen
A Debrecen megoldható. Nem botreku, de a geometriája hasonló. Készül egy botreku is, de nagyon kezdeti stádiumban van. Erre jársz, benézhetsz. Este 7 után csörgess meg, hajnalig ma biztos fenn vagyok.
Nolla6húsz-998-29-tizenkilenc

kaaazeee

kaaazeee

frissen regisztrált

• fórumtag
  • Pip
  • 3 hozzászólás

Sziasztok!

@Levi és @peter1001

Köszönöm az észrevételeiteket. A következő verziónál ezek alapján módosítom majd a rajzot valamikor a hétvégén.

Van egy donor MTB-om, nagyrészt abból fogok építkezni. Az elsődleges célom most a váz fő méreteinek a meghatározása, amihez kellenek a villa fő méretei. Úgyhogy a következő napokban szétberhelem a MTB-ot.

De ha esetleg valakinek van méretezett rajza ilyen típusú vázról, az légy szíves ossza már meg (én kb. 190 cm vagyok.). És akkor egy percet sem gondolkozok tovább rajta. :D

Illetve ha SzSzB megyében (esetleg még Debrecen) lenne ilyen reku, akkor szívesen ki is próbálnám és le is méretezném gyorsan. :)

A tegnap csatolt kép csak egy egyszerű vázlat volt. Ezzel párhuzamosan tervezem 3d-ben is.

reku_2.md.png

peter1001

peter1001

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 291 hozzászólás
  • LakhelyDebrecen
Bocs, a teló itt- ott átírta a mondókámat, de a lényeg lényege lényegében érthető.