Ugrás tartalomra

Kép

Székesfehérvár

Székesfehérvár

• Lépj be és szólj hozzá
182 hozzászólás a témában

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás
  • LakhelyEgy másik valóságban

Hátha jár erre valaki, akit érdekel. Most kezdtük, érdemes megnézni egy edzést.

iulfnH83qpYQ0.jpg

Blogom
A sebesség mindent megold.

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

A Pandúr-kő 

http://monstone.hu/K...i/pakozd_5n.jpg

fele legurulva van az útban egy kidőlt fa.

Az utat már nagyjából szabaddá tették, a javát levagdosták, ez jó.

Viszont a fa egyik kb. 60 mm -es ága lefűrészelve pont szembe mutat.

Ez nem jó, bicepszbe fájdalmas.

Vigyázni !

PuGa módosította - 2013. június 29. - 19:47

Sportszelet - a magyar powerbar.

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Tényleg voltak szép számmal, de nem esett bajunk !  ;)

És meglepő mennyiségű és életkorú bringás is kerekezett az utakon. 

Engem sem ütöttek el a hegyen. :)

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Holnap, szombaton, gyalogos TT lesz a hegységben, óvatosan bringázzatok.

Tényleg voltak szép számmal, de nem esett bajunk !  ;)

És meglepő mennyiségű és életkorú bringás is kerekezett az utakon. 

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Holnap, szombaton, gyalogos TT lesz a hegységben, óvatosan bringázzatok.

Blogom

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

voltál ?

Igen, de csak délelőtt, így az esőből kimaradtam.

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Vasárnap Eplényben XCO verseny és kerékpárteszt is lesz, lesz amatőr kategória is. Részletek itt: http://eplenykupa.bringasandras.hu/

(Ne tévesszen meg senkit a blikkmag neve, ettől még jó lesz :) )

voltál ?

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Vasárnap Eplényben XCO verseny és kerékpárteszt is lesz, lesz amatőr kategória is. Részletek itt: http://eplenykupa.bringasandras.hu/

(Ne tévesszen meg senkit a blikkmag neve, ettől még jó lesz :) )

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

A semmi fékerő az elég durva lehet, ilyenem még nem volt, eddig a sáros fém a fémen is mindig egész használhatóan lassított.

Gondolom a tervezői nem pont erre a felhasználásra találhatták ki azokat a pofákat ... A sárral keveredve valami kékesszürke színű kenőanyagréteget hozott létre a felnin ami csodálatosan csúszott. Egyszer letöröltem de 50 méter után kiújult megint.

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Próbáltam párszor, de bármilyen kis lejtésnél is folyamatos gyorsulást produkált az a 29-es "dög" nekem meg nincs a kisujjamban a pálya hogy tudjam melyik kanyar után mi következik, és hol lehetnek lassítók amik segíthetnek. De mivel általában a kanyarok előtt lejtők voltak, a bringán meg valami túragumi aszfaltra való futócsíkkal (!) jobb volt a békesség. A semmi féket úgy értsd ahogy mondom : SEMMI. Mikor nem ültem rajta csak gurítottam és behúztam a karokat sem fogta meg a kerekeket a sárban.

Pl. mikor a célba érkezés előtt át kellett menni a síneken, - és az előtt nem volt semmi lejtő-  kellett vagy 10 méter hogy Flinstones fékkel megálljak, az ott várakozó srác álla le is esett rendesen a mutatványtól !  :)

A semmi fékerő az elég durva lehet, ilyenem még nem volt, eddig a sáros fém a fémen is mindig egész használhatóan lassított.

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Lefelé csak egy pillanatra láttam az arcod, de úgy voltam vele, hogy biztos nem te vagy, mert ott nem tolnád, aztán az eredménylistán láttam, hogy nem sokkal utánam értél be. Az alsó szakaszon akár vissza is ülhettél volna, mert annyira nem lejtett.

Próbáltam párszor, de bármilyen kis lejtésnél is folyamatos gyorsulást produkált az a 29-es "dög" nekem meg nincs a kisujjamban a pálya hogy tudjam melyik kanyar után mi következik, és hol lehetnek lassítók amik segíthetnek. De mivel általában a kanyarok előtt lejtők voltak, a bringán meg valami túragumi aszfaltra való futócsíkkal (!) jobb volt a békesség. A semmi féket úgy értsd ahogy mondom : SEMMI. Mikor nem ültem rajta csak gurítottam és behúztam a karokat sem fogta meg a kerekeket a sárban.

Pl. mikor a célba érkezés előtt át kellett menni a síneken, - és az előtt nem volt semmi lejtő-  kellett vagy 10 méter hogy Flinstones fékkel megálljak, az ott várakozó srác álla le is esett rendesen a mutatványtól !  :)

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Sajnos igen, leírom majd bővebben is, de egy kölcsönbicaj volt alattam (akkor már mellettem) felnifékes és az utolsó domb tetejéről már egyáltalán nem volt fékerőm. Így legalább 8 km gyalogtúrát is elkönyvelhetek mint sporteseményt a hétvégére ! :-)

Lefelé csak egy pillanatra láttam az arcod, de úgy voltam vele, hogy biztos nem te vagy, mert ott nem tolnád, aztán az eredménylistán láttam, hogy nem sokkal utánam értél be. Az alsó szakaszon akár vissza is ülhettél volna, mert annyira nem lejtett.

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Láthattalak az utolsó lejtőn tolni a bringát?

Sajnos igen, leírom majd bővebben is, de egy kölcsönbicaj volt alattam (akkor már mellettem) felnifékes és az utolsó domb tetejéről már egyáltalán nem volt fékerőm. Így legalább 8 km gyalogtúrát is elkönyvelhetek mint sporteseményt a hétvégére ! :-)

PuGa módosította - 2013. május 27. - 06:29

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Jaja, és annyi kaját sem kell vinni míg van honnan táplálkozzon szegény szenvedő szervezetem hegynek felfele ! :)

A sárvédő jó ötlet, köszi, beraktam egyet !

Láthattalak az utolsó lejtőn tolni a bringát?

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Egyelőre úgy néz ki, hogy kemény lesz a hideg és az eső miatt, de rendesen felöltözve nem fagyunk meg a hegyen, te sem vagy annyira vékony, mi azért jobban bírjuk tartósan a hideget, mint a 60kg-s bringások. Igazából a bringának lesz rossz az eső miatt, általában egy végig esős verseny végére beázik rajta minden, ami beázhat és következőhéten atomjaira kell szedni. Első sárvédőt semmikép ne felejts el használni esőben, mert anélkül lefelé vak leszel.

Jaja, és annyi kaját sem kell vinni míg van honnan táplálkozzon szegény szenvedő szervezetem hegynek felfele ! :)

A sárvédő jó ötlet, köszi, beraktam egyet !

PuGa módosította - 2013. május 24. - 17:30

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Legalábbis odamegyek, aztán majd jól meglátom !  ;)

(nevezés megvan, kár lenne elbukni...)

Egyelőre úgy néz ki, hogy kemény lesz a hideg és az eső miatt, de rendesen felöltözve nem fagyunk meg a hegyen, te sem vagy annyira vékony, mi azért jobban bírjuk tartósan a hideget, mint a 60kg-s bringások. Igazából a bringának lesz rossz az eső miatt, általában egy végig esős verseny végére beázik rajta minden, ami beázhat és következőhéten atomjaira kell szedni. Első sárvédőt semmikép ne felejts el használni esőben, mert anélkül lefelé vak leszel.

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Legalábbis odamegyek, aztán majd jól meglátom !  ;)

(nevezés megvan, kár lenne elbukni...)

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

Kipróbáltam, működik !

Van rajta egy kis csík keresztben de csak esztétikai probléma (különben is egy bringásnak legyen sebes a térde)

A madzagok szerintem jobban fájtak míg bent voltak mint maga a seb,  ugyhogy 99% hogy tekerek egy jó 80-ast a 7végén !  :)

Szilvást bevállalod vele?

Blogom

PuGa

PuGa

haladó tag

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 284 hozzászólás
  • LakhelySzékesfehérvár

Kipróbáltam, működik !

Van rajta egy kis csík keresztben de csak esztétikai probléma (különben is egy bringásnak legyen sebes a térde)

A madzagok szerintem jobban fájtak míg bent voltak mint maga a seb,  ugyhogy 99% hogy tekerek egy jó 80-ast a 7végén !  :)

MJani

MJani

a Jani

• fórumtag
  • PipPipPip
  • 3.711 hozzászólás

PuGa, térded hogy van?

Blogom